Jesteśmy EKO
Odpowiedzialni za przyszłość.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

Firma LEDATEL we współpracy z Newagiem i Kolejami Dolnośląskimi, jako pierwsza na świecie zaimplementowała technologię elektronicznego papieru od firmy E Ink jako informację dla pasażerów, zastępując tym samym drukowane plakaty, które były dostępne w pojazdach. Rozwiązanie to tworzy nowe standardy w ekologicznym sektorze podróży. Technologia elektronicznego papieru oszczędza energię elektryczną, dając możliwość zdalnego zarządzania wyświetlaną treścią.

– Jako pierwsi na świecie mogliśmy dostarczyć pojazdom szynowym system opierający się na technologii e-papieru. Dzięki pracy naszych specjalistów z zakresu mechaniki, elektroniki i informatyki oraz współpracy z firmą Newag, udało nam się stworzyć dla Kolei Dolnośląskich unikatowy produkt służący do emisji treści, w tym regulaminów czy map – podkreśla Paweł Korczakowski, inżynier sprzedaży ds. systemów IT w LEDATEL zajmującej się opracowywaniem systemów IT dla transportu publicznego.

Nowatorski system, który zastąpił drukowane plakaty, składa się z kolorowych wyświetlaczy oraz platformy do zdalnego zarządzania wyświetlaną treścią. Urządzenia pobierają minimalną ilość energii elektrycznej, tylko w momencie zmiany wyświetlanej zawartości. Po zakończeniu tego krótkiego procesu, zużycie prądu jest zerowe. Wysoka jakość kontrastu wyświetlaczy, podobnie jak zwykły papier, nie męczy oczu odbiorcy. 

Platforma LEOINK może być wykorzystywana w urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Umożliwia zarządzanie czasem emisji komunikatów, grupowanie urządzeń, a także zdalne diagnozowanie poprawności ich działania.

Paweł Korczakowski

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Ekspert firmy LEDATEL w dziedzinie nowoczesnych technologii i dedykowanych rozwiązań dla transportu publicznego, który dostosuje ofertę do Państwa potrzeb.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

TRAKO2021

Kluczowe technologie wizyjne do zastosowań powietrznych, lądowych i morskich.