System Diagnostyki Online

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

Bezpieczeństwo pasażerów i dobra renoma przewoźnika to dwie główne korzyści płynące ze sprawnej floty pojazdów. LEDATEL stworzył autorski system, który w przejrzysty i intuicyjny sposób dostarcza w czasie rzeczywistym kluczowe informacje o stanie technicznym tramwajów i pociągów. Nie obciążając łącza GSM, daje kompleksowy obraz działania pojazdów, dzięki czemu operatorzy mogą działać proaktywnie minimalizując czasy napraw i maksymalizując potencjał swojej floty.

Szybka diagnostyka i oszczędność danych

System Diagnostyki Online opracowany przez LEDATEL wykorzystuje dane zbierane w pojazdach za pośrednictwem magistral CAN, RS oraz sieci Ethernet, bez górnego limitu liczby sygnałów. Agregowane przez system informacje przesyłane są do serwera w zoptymalizowany sposób zapewniając jak najmniejsze zużycie łącza GSM w trasie lub sieci WiFi podczas pobytu pojazdu w zajezdni. Rozwiązanie korzysta z dwóch wariantów nasłuchiwania danych, które oferują oszczędność transferu GSM oraz niski poziom opóźnień na niespotykanym dotychczas poziomie.

Najmniejsze zużycie danych zapewnia śledzenie wyłącznie alarmów w trybie ciągłym. Na bieżąco monitoruje potencjalne problemy i wyświetla stosowne komunikaty na ekranie.

System posiada także funkcję nasłuchiwania wszystkich parametrów określonego pojazdu. Kiedy nie ma potrzeby odczytywania danych, automatycznie maksymalnie oszczędza transfer do momentu wysłania przez użytkownika zapytania do systemu.

Istnieje opcja zapisu danych historycznych wszystkich sygnałów i po pobraniu za pośrednictwem sieci WiFi archiwizowania ich na serwerze centralnym.

Interfejs i ekrany

Panel systemu przedstawia kompleksowe informacje dotyczące stanu technicznego całej floty.  Zaprojektowano go z myślą o maksymalnej użyteczności i komforcie użytkownika zajmującego się monitorowaniem pojazdów na żywo. Szybki i responsywny interfejs przystosowany jest do obsługi na komputerach, smartfonach, tabletach oraz telewizorach. Działa w trybie jasnym i ciemnym.  

Ekran alarmów składa się ze skalowalnych kafelków ilustrujących statusy alarmów wszystkich pojazdów. Informacje przedstawiane są za pomocą pięciu kolorów wskazujących na poprawne działanie, wystąpienie zakłóceń różnego typu, awarię lub brak danych. Istnieje możliwość prostego zdefiniowania poziomów alarmów dopasowanych do potrzeb użytkownika.

Ekran sygnałów jest najbardziej rozbudowanym elementem interfejsu i umożliwia śledzenie wszystkich dostępnych sygnałów. Podzielony jest na cztery główne sekcje.

Mapa pokazuje aktualne położenie pojazdu.

Ulubione parametry to miejsce, w którym każdy użytkownik może dopasować listę stale wyświetlanych sygnałów w zależności od swoich potrzeb i preferencji.

Zdefiniowane listy zajmuje główną część ekranu. To dedykowana sekcja zawierająca listy sygnałów opartych o filtrację tagami.

Podgląd wszystkich sygnałów umożliwia odczyt parametrów z urządzeń pogrupowanych w kategorie. Sekcja ta zawiera także wyszukiwarkę sygnałów dającą szybki dostęp do danych potrzebnych w konkretnej sytuacji.

Najnowsza funkcjonalność udostępniona w naszym systemie to Multi Diagnostyka. Umożliwia jednoczesne śledzenie i porównywanie parametrów sygnałów we wszystkich lub wybranych pojazdach jednocześnie.

Historia na żądanie

System zapisuje dane historyczne o awariach, zakłóceniach i ich przyczynach. Rejestruje także dokładny czas rozpoczęcia i zakończenia alarmów. Optymalizacja pod kątem kompresji danych pozwala efektywnie eksportować informacje w plikach formatu XLS i CSV.

Otwartość na integrację

Nasze rozwiązane stawia na otwartość dzięki wykorzystaniu protokołów MQTT Broker oraz Rest API. Gwarantuje to bezproblemową integrację z systemami i urządzeniami innych producentów. To światowy standard, któremu LEDATEL jest wierny od lat.

Wdrożenie

Najnowsza wersja Systemu Diagnostyki Online od LEDATEL już pracuje w tramwajach Modertrans wyprodukowanych dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się jak dopasować nasze przełomowe rozwiązanie do potrzeb Twojej firmy.

Paweł Korczakowski

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Ekspert firmy LEDATEL w dziedzinie nowoczesnych technologii i dedykowanych rozwiązań dla transportu publicznego, który dostosuje ofertę do Państwa potrzeb.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

TRAKO2021

Kluczowe technologie wizyjne do zastosowań powietrznych, lądowych i morskich.