Gdy twoje projekty wymagają profesjonalnych urządzeń,
niewielkich rozmiarów do akwizycji danych oraz wideo
w wersji embedded jak i w obudowie.

Rozwiązania  wideo oraz do akwizycji danych.

Gdy Twoje projekty wymagają profesjonalnych urządzeń niewielkich rozmiarów do akwizycji danych i wideo zarówno w wersji embedded jak i w obudowie. 

Sensoray jest wiodącym projektantem i producentem elektroniki OEM do przechwytywania wideo, przetwarzania i gromadzenia danych oraz kontroli maszyn. Firma wprowadza innowacje i dąży do doskonałości technicznej oraz wzorcowo wspiera klientów. Oferuje szeroką gamę standardowych, modyfikowanych a także całkowicie niestandardowych rozwiązań dla USB, Ethernet, PCI-Express, PC/104 i innych popularnych platform. Założona w 1982 roku w Stanach Zjednoczonych firma Sensoray dostarcza praktyczne, sprawdzone rozwiązania wraz z ich obsługą i wsparciem technicznym. 


AKWIZYCJA WIDEO

Akwizycja wideo jest procesem przetwarzania informacji obrazowej o otaczającym nas świecie na postać cyfrową, nadającą się do obróbki w systemach komputerowych. 

Zadaniem karty do akwizycji wideo jest umożliwienie wprowadzenia danych otrzymanych z kamery do pamięci komputera. 

Karty Sensoray obsługują standardy H.264, MPEG-4 ASP i MJPEG. Źródłem obraz może być zarówno sygnał HD (1080p/1080i, 720p) oraz SD (NTSC, PAL). Karty oferują też overlay, czyli sprzętowe nadkładanie warstwy obrazu (np. danych GPS) na materiale wideo. 

Przy wyborze odpowiedniej karty współpracującej z daną kamerą należy kierować się jej typem oraz standardem i formatem sygnału wideo jaki obsługuje. 
Karty do współpracy z kamerami analogowymi (telewizyjnymi lub niestandardowymi) mają wbudowany moduł przetwornika analogowo-cyfrowego. Jego parametry wpływają na kwantyzację i dyskretyzację sygnału analogowego, z których wynika rozdzielczość przestrzenna obrazu cyfrowego (liczba punktów matrycy obrazu) oraz jego rozdzielczość tonalna (liczba poziomów szarości lub liczba barw). 

Najczęściej spotykanymi są karty do współpracy z kamerami telewizyjnymi. 
Kamery analogowe niezgodne ze standardem telewizyjnym – np. o większej rozdzielczości czy innej szybkości skanowania obrazu – wymagają bardziej rozbudowanych wersji kart. 

Zupełnie odrębną grupę stanowią karty do współpracy z kamerami cyfrowymi. Niektóre dostarczane są przez producentów łącznie z komputerowymi kartami do akwizycji obrazów.

W zastosowaniach wymagających bardzo intensywnego przetwarzania obrazu i jego obróbki, niektóre typy kart do akwizycji obrazów można wyposażyć w dodatkowe procesory sprzętowe. Ich użycie odciąża centralny procesor komputera i może znacznie przyspieszyć złożone procedury analizy obrazów. Szereg frame-grabberów i kart do akwizycji obrazu dostosowanych jest do pracy w trudnych warunkach, między innymi w rozszerzonym zakresie temperatur (-40°C +85°C). Znajdują one zastosowania między innymi w obronności, transporcie i przemyśle ciężkim. Inne modele, z racji niewielkich wymiarów, używane są w bezzałogowych maszynach latających, pływających i naziemnych, na przykład do inspekcji rur kanalizacyjnych, mostów czy masztów telekomunikacyjnych.

AKWIZYCJA DANYCH

Urządzenia do akwizycji danych firmy Sensoray wykorzystywane są w aplikacjach naukowych i przemysłowych na całym świecie. Z kolei produkty z linii Pomiaru oraz Sterowania zarządzają między innymi pracą żurawi w portach, procesami lutowania na liniach produkcyjnych oraz ciśnieniem hydraulicznym w procesie cięcia strumieniem wody.

DOPASOWANE ROZWIĄZANIA

Bogate doświadczenie pozwala firmie projektować oszczędne i opłacalne rozwiązania, spełniające wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne, wymagania klientów. Sensoray dostarcza klientom narzędzia niezbędne do szybkiego rozwoju i osiągnięcia sukcesu.

Marcin Owsianka

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Rozległa wiedza i bogate doświadczenie w sektorze transportu publicznego, obronności oraz IT pozwala mu znaleźć i dopasować najlepsze, szyte na miarę rozwiązania dla klientów.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

TRAKO2021