Rozwiązania dla przemysłu morskiego

Poprawa świadomości sytuacyjnej na morzu dzięki „niewidzialnym” wyświetlaczom

Przezroczyste wyświetlacze firmy Lumineq to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie liczą się dokładne dane. Wyświetlacze działają tylko wtedy, kiedy pojawiają się na nich informacje – w przeciwnym razie stają się niemal całkowicie niewidoczne.  Dzięki możliwości laminowania ich w szkle, oszczędza się miejsce na desce rozdzielczej i poprawia ergonomię pracy. 

Wyświetlacze Lumineq są nie tylko najbardziej przezroczyste na świecie, ale również zupełnie odporne na wodę:


Komputery z certyfikatami morskimi 

Komputery Box PC z serii MBOX firmy Sintrones to wzmocnione i wydajne urządzenia przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach morskich. Posiadają certyfikacje CE, FCC Class A, IEC60945 4th Edition IACS E10, DNV 2.4.

Switche atestowane przez DNV dla statków, łodzi i platform przybrzeżnych

Switche firmy Lantech spełniają najważniejsze kryteria dyrektyw testowych DNV obejmujących MED (Marine Equipment Directive), EMC (dyrektywa dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej) i LVD (dyrektywa niskiego napięcia), w których wyszczególnione są wibracje, wysokie napięcie, testy mgły solnej i wilgotność. Testy przeprowadzane są w celu zapewnienia niezawodnej pracy urządzeń w trudnych warunkach spotykanych na statkach, w stoczniach i na platformach wiertniczych.


Wzmocnione urządzenia pracujące w ciężkich warunkach

Wielopasmowe anteny nadawcze i odbiorcze firmy Antonics  przystosowane są do pracy w szerokim zakresie częstotliwości i mocy. Obsługują komunikację bezprzewodową za pośrednictwem GPS, WiFi 5GHz, WiMAX, LTE, WiFi 2,4GHz, sieci komórkowe 2G, 3G, 3G+, 4G i 5G, DVB-T oraz CDMA.

Routery z serii NB od firmy NetModule to niezawodne działanie w ciężkich warunkach środowiskowych. Routery te wyposażone są w złącza M12 i RJ45, Quad SIM, wielokrotne modemy LTE/UMTS, wielokrotne WiFi AP/clients oraz Load Balancing.

Access Pointy Acksys to wytrzymałe urządzenia zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, przeznaczone do budowy infrastruktury sieci. 

Splittery GPS firmy GPS Source umożliwiają odbieranie sygnału z jednej anteny przez wiele odbiorników (od 2 do 32). Dostępne są wersje z dwoma wejściami na anteny z wbudowanym przełącznikiem oraz redundancją. Urządzenia przystosowane są do pracy w ciężkich warunkach w zakresie temperatur od -40°C do 85°C. Splittery zamknięte są w wytrzymałych, wodoodpornych obudowach IP55. Wyposażone są w filtr GPS, który zapobiega interferencji z innych silnych źródeł częstotliwości radiowej oraz w obwód Pick-and-Choose umożliwiający zasilanie anteny ze wszystkich lub z któregokolwiek portu OUT. Urządzenia mają też funkcję alarmowania o nieprawidłowym działaniu. 

Marcin Owsianka

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Rozległa wiedza i bogate doświadczenie w sektorze transportu publicznego, obronności oraz IT pozwala mu znaleźć i dopasować najlepsze, szyte na miarę rozwiązania dla klientów.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

TRAKO2021