Lider nowoczesnych systemów dla transportu publicznego

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

Firma technologiczna i produkcyjna LEDATEL wdrożyła miejski System Informacji Pasażerskiej w pociągach należących do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Nowoczesne, wyprodukowane zgodnie z procedurą IRIS rozwiązania zainstalowano w cztero- i pięcioczłonowych jednostkach, które wyjechały z fabryki nowosądeckiego Newagu. 

LEDATEL dostarczył warszawskiej SKM zarówno urządzenia własnej produkcji jak i autorskie oprogramowanie do ich obsługi. W każdym pociągu znalazły się komplety kolorowych tablic LED i LCD, routery zdolne obsłużyć jednocześnie 21 kart SIM oraz panel maszynisty. Sprawne działania tych systemów zapewnia uniwersalne oprogramowanie SIP, działające zgodnie z wytycznymi ZTM Warszawa, które są identyczne zarówno dla tramwajów jak i autobusów.

Połączony know-how specjalistów kluczowych działów firmy LEDATEL zaowocował szybkim przeprowadzeniem fazy rozwoju, testów oraz wdrożenia gwarantującego pasażerom i obsłudze SKM Warszawa realizację przejazdów na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i wygody.

W kwestii sprzętowej, LEDATEL postawił na wydajność i ergonomię, ale także cieszącą oko estetykę. Wszystkie dostarczone urządzenia wykonano z najwyższej jakości komponentów, które zapewniają bezproblemowe i szybkie działanie. Przykładowo, panele HMI wyposażono w czytniki kart RFID ułatwiające logowanie oraz czujniki światła w otoczeniu gwarantujące doskonałą widoczność wyświetlanych treści niezależnie od pory dnia i warunków oświetleniowych panujących w pojeździe. Rozwiązania te wydatnie wpływają na UX maszynisty, zwiększając komfort pracy i bezpieczeństwo realizowanego kursu.

Co nie mniej ważne, opracowane przez warszawski LEDATEL autorskie oprogramowanie powstało w bliskiej współpracy z samymi maszynistami. Dzięki temu, jego działanie jest doskonale dostosowane do oczekiwań i potrzeb obsługujących je osób, czyniąc pracę z nim prostą, intuicyjną i przyjemną.

PROTOKÓŁ OTWARTY NA PRZYSZŁOŚĆ

W projekcie dla SKM Warszawa, dostawca postawił na MQTT Broker. Jest to otwarty protokół umożliwiający szybką, skuteczną i bezkonfliktową wymianę danych pomiędzy wszystkimi systemami IT zainstalowanymi w pojeździe. Daje to możliwość każdemu z poddostawców systemów zarówno publikowania jak i pobierania informacji niezbędnych dla ich poprawnego działania.

Zaletą otwartego, użytego przez LEDATEL protokołu jest także możliwość bezproblemowego dodawania nowych dostawców do infrastruktury pojazdu, a także łatwą wymianę pojedynczych urządzeń po zakończeniu okresu gwarancyjnego bez ponoszenia dotkliwych kosztów integracyjnych.

Publikowane w MQTT Broker informacje mogą być wykorzystywane zarówno w pojeździe jak i w infrastrukturze peronowej.

Firma LEDATEL posiada unikatową umiejętność bacznej i celnej obserwacji potrzeb rynku. Dzięki niej, dostarcza innowacyjne, szyte na miarę rozwiązania dla nawet najbardziej wymagających projektów. To właśnie dlatego zaufali jej Newag i SKM Warszawa. 

Paweł Korczakowski

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Ekspert firmy LEDATEL w dziedzinie nowoczesnych technologii i dedykowanych rozwiązań dla transportu publicznego, który dostosuje ofertę do Państwa potrzeb.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

TRAKO2021

Kluczowe technologie wizyjne do zastosowań powietrznych, lądowych i morskich.