Stabilizowane głowice optoelektroniczne

Kluczowe technologie wizyjne do zastosowań powietrznych, lądowych i morskich.

Misje tajne i jawne. Bezpieczeństwo granic, nadzór dalekiego zasięgu, wykrywanie urządzeń wybuchowych czy tworzenie punktów obserwacyjnych. Niezależnie od stojącego przed Tobą zadania, Trakka Systems ma odpowiednie rozwiązanie.

Firma Trakka Systems ze Szwecji to światowej klasy producent zaawansowanych i niezawodnych kamer, głowic obserwacyjnych oraz reflektorów poszukiwawczych. 

Stabilizowane żyroskopowo głowice optoelektroniczne Trakka Systems są wolne od regulacji ITAR. Służą do obserwacji, identyfikacji oraz śledzenia. Wewnętrzne czujniki głowic są w pełni konfigurowalne. Dopasowanie ich do celów misji zapewnia jej sukces. 

Wszystkie oferowane systemy potrafią łączyć się ze sobą bezpiecznym łączem umożliwiającym tworzenie ruchomych map w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, operatorzy oraz centra dowodzenia mogą udostępniać kluczowe informacje dotyczące misji bez opóźnień, zwiększając tym samym świadomość sytuacyjną. Oprogramowanie pozwala łączyć obrazy z danymi dostarczanymi przez dodatkowe czujniki, dając jeszcze pełniejszy ogląd prowadzonych działań. 

Urządzenia Trakka Systems są kompatybilne z uniwersalnymi, wymiennymi mocowaniami zapewniającymi łatwe dostosowanie sprzętu do użycia w powietrzu, na lądzie i na wodzie. 
Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne konstrukcje kamer gwarantują bezproblemowe działanie nawet w najbardziej wymagających scenariuszach. Wszystkie systemy zaprojektowane są zgodnie z wymaganiami DO-160, z wykorzystaniem materiałów o jak najwyższej wytrzymałości i o jak najniższej wadze.

Wykrywanie, śledzenie i analiza dynamicznie zmieniających się sytuacji z bezpiecznej odległości. 

Stabilizowane głowice obserwacyjno-śledzące to wysokowydajna, zintegrowana rodzina rozwiązań zaprojektowanych do zastosowań na pojazdach opancerzonych. Systemy te zapewniają zdecydowaną przewagę taktyczną dostarczając załodze bezpieczną i skuteczną zdolność prowadzenia obserwacji i rozpoznania.

Głowice mogą być dodatkowo zintegrowane z radarami naziemnymi, systemami walki elektronicznej czy akustycznymi i bezobsługowymi czujnikami naziemnymi. Zapewnia to wielowymiarową świadomość sytuacyjną, która w połączeniu z systemami dowodzenia i kontroli wspieranymi przez skuteczną komunikację, daje znaczącą przewagę w zwalczaniu zagrożeń.

Głowice TrakkaCam

Głowice obserwacyjne TrakkaCam z serii TC i SWE oferują użytkownikom sektora wojskowego i bezpieczeństwa szereg rozwiązań do zastosowań lądowych, morskich i lotniczych. Wszystkie czujniki (kamera podczerwieni, kamera dzienna, dalmierz laserowy oraz wskaźnik/podświetlacz celów) oraz ich komponenty są wolne od regulacji ITAR, dzięki czemu mogą być szeroko eksportowane.  

Dostępne urządzenia: 

 • Głowice w konfiguracji Single (oznaczenie TC) lub Dual LRU (oznaczenie SWE)
 • 3 rozmiary głowic (200 mm, 300 mm, 400 mm) 
 • Kamery termowizyjne z przybliżeniem
 • Kamery dzienne z przybliżeniem 
 • Dalmierze laserowe
 • Wskaźniki laserowe
 • Laserowe podświetlacze celów

Możliwości techniczne: 

 • Wideo zgodne ze standardem MISB
 • Łączenie obrazu
 • Miejscowa poprawa obrazu (CLAHE)
 • Geolokalizacja celu
 • Identyfikacja ruchomego celu
 • Tworzenie ruchomych map
 • Zaawansowane algorytmy automatycznego śledzenia
 • SLASS Searchlight Slaving

Reflektory TrakkaBeam

Linia modeli TrakkaBeam to zupełnie nowa jakość w projektowaniu i produkcji reflektorów poszukiwawczych, która całkowicie eliminuje problemy nieefektywnych, starszych szperaczy. Unikatowy dizajn i wytrzymała konstrukcja urządzeń z rodziny TrakkaBeam gwarantuje najwyższy współczynnik MTBF (średni czas pomiędzy awariami) w tym segmencie rynku.

Elegancka aerodynamiczna stylistyka, niski pobór energii, mała waga i zaawansowana funkcjonalność stały się znakiem rozpoznawczym TrakkaBeam i wzorem do naśladowania dla producentów szperaczy lotniczych na całym świecie. Systemom TrakkaBeam ufają służby ratownicze i bezpieczeństwa ze wszystkich zakątków świata. Są one kluczowymi elementami sukcesu misji prowadzonych zarówno na lądzie, na wodzie jak i w powietrzu.

Marcin Owsianka

Inżynier Sprzedaży ds. Systemów IT

Rozległa wiedza i bogate doświadczenie w sektorze transportu publicznego, obronności oraz IT pozwala mu znaleźć i dopasować najlepsze, szyte na miarę rozwiązania dla klientów.

Zobacz także:

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie Mobilna Sieć Repeaterowa w pojazdach szynowych – dostarczenie, konfiguracja i uruchomienie

System Diagnostyki Online. Stan pojazdów pod pełną kontrolą.

PIERWSZE NA ŚWIECIE WDROŻENIE WYŚWIETLACZY E-PAPER W POJAZDACH SZYNOWYCH

Nowy miejski SIP dla SKM Warszawa

TRAKO2021